Masz problem związany ze skórą głowy i włosami? Przyjdź do Nas! Pomożemy!

Trychologia jest dziedziną zarówno medycyny jak i kosmetologii zajmującą się schorzeniami skóry głowy i włosów. Konsultacje trychologiczne wraz z badaniem trychologicznym w gabinecie Linea Medica przeprowadza doświadczony specjalista trycholog Ewelina Sakowska.

Konsultacja trychologiczna rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, który jest kluczowy do ustalenia przyczyny nadmiernego wypadania włosów, łysienia bądź schorzenia skóry głowy. Trycholog sugeruje wykonanie określonych badań krwi w celu sprawdzenia stanu organizmu.

Nastepnie trycholog wykonuje pull-test w celu wstępnego określenia stopnia zaawansowania problemu. Kolejnym etapem wizyty jest badanie trychologiczne specjalistycznym urzadzeniem – trichoscopem. Pozwala ono ocenić stan skóry głowy, mieszków włosowych jak i łodygi włosa, określić rodzaj łysienia bądź schorzenia skóry głowy. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Końcowym etapem konsultacji są zalecenia trychologa dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta. Obejmują one działanie zewnętrzne jak i wewnętrzne. Najczęściej terapia opiera się na stosowaniu odpowiednio dobranych preparatów specjalistycznych oraz zabiegów mezoterapii igłowej skóry głowy tj. mezoterapia witaminowa, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, fibryną bogatopłytkową oraz zabiegi Dr Cyj. Kluczowe jest znalezienie przyczyny jak i odpowiednia kuracja dostosowana do problemu pacjenta w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów.

Im szybciej zareagujemy i udamy się z problemem do trychologa, tym większe szanse na odzyskanie zdrowych i pięknych włosów!

 Najczęstszymi problemami z jakimi pacjenci zgłaszają się do trychologa są:

-wypadanie włosów (nie każde wypadanie włosów oznacza łysienie)
-łysienie androgenowe
-łysienie telogenowe
-łysienie plackowate
-łuszczyca
-łojotokowe zapalenie skóry głowy
-łupież
-atopowe zapalenie skóry głowy

Jak przygotować się do badania?

Pacjent nie może myć skóry głowy 24 h przed badaniem.
Należy przerwać zabiegi fryzjerskie 2 tyg przed badaniem.

W dniu wizyty nie należy stosować produktów do stylizacji.

Pacjent powinien wziąć ze sobą najświeższe wyniki badań – jeśli takich nie posiada na pewno trycholog podczas konsultacji zasugeruje jakie wykonać.

Pacjent powinien przygotować informacje na temat produktów jak i suplementacji jakich dotychczas stosował.