tomografia-3d

W Pracowni Tomografii Komputerowej oferujemy Państwu zdjęcia 3D:

  • Zatok przynosowych
  • Twarzoczaszki
  • Uszu (kości skroniowych)
  • Stawów skroniowo-żuchwowych
  • Szczęki
  • Żuchwy
  • Pojedynczych zębów
  • Pantomogram

Dlaczego tomografia 3D CBCT?

Bardzo niska dwaka promieniowania w porównaniu do klasycznej tomografii „szpitalnej”.

Złoty standard w implantologii – dokładny pomiar kości przed zabiegiem implantologicznym – na zwykłym pantomogramie nie jest możliwa ocena grubości i jakości kości.

Badania te są nieocenione dla stomatologów, ortodontów, endodontów, implantologów, chirurgów stomatologicznych, gdyż z dokładnością do 0,09mm – można zobaczyć kanały zębów, resorbcję korzeni zębów, układ korzeni,całą twarzoczaszkę, a wszystko to trójwymiarowo i w przekrojach z każdej dowolnej strony!

Tomografia CBCT doskonale sprawdza się kiedy szukamy przyczyny bolącego zęba i w poszukiwaniu „który ząb boli”. Często można uniknąć niepotrzebnego rozwiercania zęba, ponieważ przyczyna może znajdować się kilka zębów dalej.

Tomografia 3D CBCT jest nieoceniona dla laryngologów w diagnostyce zatok,nosogardła i chrapania – zwłaszcza dla dzieci. Badanie trwa od 6 do 20 sekund wykonuje się je w pozycji stojącej lub siedzącej.

BEZPIECZEŃSTWO dzięki technice wiązki stożkowej dawka promieniowania rtg jest ok. 10x !!!  (w porównaniu do tomografii klasycznej „szpitalnej”).

Na badanie wymagane jest skierowanie od lekarza lub konsultacja w naszej klinice.

Nasza pracownia Rtg dzięki nowoczesnemu tomografowi Kodak CS 9300 Premium jest jedną z najnowocześniejszych pracowni komputerowych 3D w Polsce.

Tomografia 3D jest badaniem wykorzystującym promieniowanie Rtg do obrazowania tkanek ludzkiego organizmu w trzech płaszczyznach z rekonstrukcją trójwymiarową – 3D.
Ponieważ do badania wykorzystywane jest promieniowanie rtg należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo czyli dawkę promieniowania pochłonięta przez tkanki. Dzięki nowoczesnemu tomografowi CBCT firmy Kodak Caretream klasy PREMIUM jesteśmy w stanie to Państwu zapewnić.
Redukcja dawki jest możliwa dzięki technice wiązki stożkowej oraz zmiennym polom obrazowania (wybieramy odpowiednio mały obszar naświetlania).W porównaniu do klasycznych „szpitalnych” tomografów dawka promieniowania jest ok. 10x mniejsza.