stomatologia-dziecieca

Niesamowicie ważne dla dziecka jest aby od najmłodszych lat „zaprzyjaźniło się” z gabinetem stomatologicznym, aby nie zaszczepiać dziecku strachu przed stomatologiem. To procentuje na przyszłość. Przysłowie mówi – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. – Czyż nie jest to prawdą? Ileż z nas ma złe nastawienie do leczenia zębów tylko dlatego, że w dzieciństwie bardzo się baliśmy, leczenie było bolesne, nieprzyjemne?

W Linea medica dbamy o to, aby leczenie źle się nie kojarzyło.

Dla najmłodszych Pacjentów, którzy chcą przyjść do nas pierwszy raz, proponujemy wizyty adaptacyjne, polegające na rozmowie z dzieckiem, pokazaniu dziecku gabinetu, zapoznaniu ze sprzętem stomatologicznym. Dla dzieci, które są u nas kolejny raz proponujemy użycie sprzętu i czyszczenie ząbków szczoteczką, powoli przyzwyczajamy dziecko do siedzenia na fotelu stomatologicznym. Dla każdego dziecka po zakończonej wizycie mamy prezent z magicznej kuli :).

Specjalistyczne leczenie zachowawcze pacjentów w wieku rozwojowym wymaga wiedzy ale także cierpliwości i indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, gdyż należy zwrócić uwagę na różne zachowania dzieci zależne od ich wieku oraz odmienną budowę ich zębów i całego narządu żucia. Zęby mleczne są szczególnie podatne na powstawanie i rozwój próchnicy. Gdy nie podejmiemy w pore leczenia, skutkiem może być leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba, a czasami nawet przedwczesna utrata zęba mlecznego.

Profilaktyka i wczesne leczenie zapobiegają powstawaniu problemów stomatologicznych u dzieci. Im wcześniej rozpocznie się przygoda ze stomatologiem, tym lepiej dla zdrowia dziecka.

Miły personel Linea medica zapewni prawidłowy kontakt dziecka ze stomatologiem oraz higienistką, co zaowocuje  w przyszłości brakiem stresu, dobrym nastawieniem pacjenta do wizyt w gabinecie. Gdy dziecko polubi swojego lekarza, wizyty są przyjemne, zmniejsza się strach, dziecko pozwala sobie leczyć ząbki, nie płacze, współpracuje z lekarzem. Małym pacjentom, u których leczenie mogłoby być bolesne wykonujemy znieczulenie miejscowe.  Taki pacjent, który miał leczone zęby w dzieciństwie, wizyty  nie wywoływały u niego stresu, nie będzie w dorosłym życiu człowiekiem z dentofobią. Będzie dbał o swoje uzębienie i przez długie lata będzie mógł cieszyć się swoim pięknym uśmiechem. A nic nam nie sprawia takiej radości jak uśmiech naszych Pacjentów w każdym wieku 🙂