licowki-porcelanowe

To bardzo cienkie „płatki” porcelany, które nakleja się na przednie powierzchnie zębów. Możemy zmienić dzięki nim kształt zębów, poprawić ich kolor, trwale „wybielić”. Zapewniają natychmiastowy efekt kosmetyczny przy minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba. Najczęściej wykonuje się około 6-8 licówek w przednim odcinku łuku zębowego. Trwałość materiałów określa się na około10 lat (zmienność indywidualna).

Jest to rozwiązanie zapewniające trwałą barwę i połysk. Kolor, a właściwie odcień bieli dobierany jest zależnie od oczekiwań Pacjenta, ale także od pozostałych Jego zębów.

Pierwsza wizyta- konsultacja, badanie stomatologiczne, rtg panoramiczne zębów (w naszej pracowni RTG), czasem tomografia zębów, co do których mamy jakieś wątpliwości. Analizujemy uśmiech Pacjenta. Robimy wyciski, następnie szlifujemy część wargowej powierzchni zębów, na które mają być wykonane licówki. Pobieramy wyciski oszlifowanych zębów.

Druga wizyta jest dosyć długa. Przy wykonywaniu kilku licówek czas wizyty oscylować będzie w granicach 2-3 godzin. Etap doboru koloru cementu, którym przykleimy licówkę do zęba i sam proces klejenia są bardzo praco- i czasochłonne.