brak-foto

Refundacja NFZ aparatów CPAP: 100zł/mc

Chrapanie oraz obturacyjny bezdech senny to dolegliwości, które dotyczą nawet 40% populacji. Schorzeń tych nie można lekceważyć – nieleczone mogą bowiem prowadzić nawet do niedotlenienia organizmu. Jedną z najskuteczniejszych metod terapii są specjalne aparaty CPAP.

CPAP – co to takiego?

Dostępne w klinice Linea Medica aparaty CPAP (Continous Postive Airway Pressure) to jeden z najnowocześniejszych sposobów leczenia chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego. Terapia z ich wykorzystaniem polega na nakładaniu do snu szczelnie przylegającej do twarzy maski, podłączonej do aparatu z pompą powietrzną, filtrami oraz układem sterującym. Pompa powietrzna systematycznie wytwarza nadciśnienie o ścisłej wartości, co zapobiega blokowaniu dróg oddechowych i pomaga utrzymać niczym niezakłócony dopływ powietrza do płuc.

Czy CPAP jest skuteczny?

Badania naukowe dowiodły, że aparaty CPAP pomagają pozbyć się problemu chrapania i bezdechów sennych u zdecydowanej większości pacjentów. Należy jednak pamiętać, aby co kilka miesięcy zgłaszać się z urządzeniem do lekarza. Specjalista będzie mógł wówczas zapoznać się z zapisywanymi w aparacie danymi, takimi jak czas pracy pompy, liczba zatrzymań oddechu czy ciśnienie powietrza.